Fakta

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci

souhrn

Obrázek výše ukazuje ohnutelnou grafenovou dotykovou obrazovku a první masově vyráběný grafenový mobilní telefon v mé zemi. (Informační obrázek) Grafenový obrázek na střední mapě. (Datový obrázek) Následující obrázek je maska ​​vyrobená z grafenu. (Informační obrázek) Nedávno China Aviation Development Institute of Aviation Materials, China Aviation Development Corporation a Beijing Municipal Government investovali společně 1 miliardu juanů do společného zahájení založení národní holdingové společnosti - Beijing Graphene Technology

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci-0

 Obrázek výše ukazuje ohnutelnou grafenovou dotykovou obrazovku a první masově vyráběný grafenový mobilní telefon v mé zemi.

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci-1

  (Informační obrázek) Grafenový obrázek na střední mapě.

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci-2

  (Datový obrázek) Následující obrázek je maska ​​vyrobená z grafenu.

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci-3

  (Informační obrázek) Nedávno China Aviation Development Institute of Aviation Materials, China Aviation Development Corporation a Beijing Municipal Government investovali společně 1 miliardu juanů do společného zahájení založení národní holdingové společnosti - Beijing Graphene Technology Research Institute Co.

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci-4

 , Ltd.

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci-5

 ,Aktivně vytvořte inovační centrum grafenového průmyslu. V souladu se stavebním cílem „prvního světového centra pro výzkum grafenových kompozitních technologií a průmyslového inkubačního centra“ je společnost odhodlána stát se novým centrem materiálového výzkumu a vývoje, které představuje obraz země a má mezinárodní vedoucí úlohu prostřednictvím jedné až dvou roky vývoje.

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci-6

  Od vodivých materiálů přes elektromagnetiku až po vlákna, grafen napříč 26 poli,Svými jedinečnými aplikačními charakteristikami spustil novou technologii a novou průmyslovou revoluci, která zachvátila svět, což vzbudilo velkou pozornost. Co přesně je to grafen? Proč se tomu říká „super materiál“? Zázračný materiál, který „mění 21.

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci-7

  století“ grafen, je nový materiál s jednovrstvou strukturou plechu z atomů uhlíku, který je odlupován od grafitu. Tloušťka je pouze jeden atom uhlíku, což je nejtenčí materiál, jaký je v současné době na světě znám. Grafen je plochý film s šestihrannou voštinovou mřížkou a jeho pevnost je více než stokrát větší než u oceli.

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci-8

  Je to nejrychlejší rychlost elektronového vedení mezi známými materiály, má propustnost světla 97,7% a má vynikající tepelnou vodivost. Laicky řečeno, v současné době v přírodě,Grafen je nejtenčí, nejsilnější a extrémně vodivý materiál a v průmyslové oblasti je téměř všemocný. Dá se říci, že název „super materiálu“ je pro grafen skutečný.

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci-9

  V roce 2004 výzkumný tým vedený Andreem Heimem a Konstantinem Novoselovem z University of Manchester poprvé získal grafen pomocí mikromechanické exfoliační metody.

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci-10

 V roce 2010 získali Andrej Heim a Konstantin Novoselov Nobelovu cenu za fyziku za své průkopnické experimenty s grafenem. Dai Shenglong, děkan Čínského leteckého vývojového a leteckého institutu, uvedl: "Grafenové výrobky mají dvě formy: zrnitou a podobnou filmu. Díky mnoha jedinečným a vynikajícím vlastnostem se grafen používá v elektronických zařízeních,Vysoce citlivé senzory a vysoce výkonná zařízení pro skladování energie, letectví, biomedicína, dotykové panely a další aspekty mají obrovské potenciální trhy a vyhlídky na uplatnění.

Peking zavádí centrum pro inovaci grafenu - grafen: super materiál vedoucí k průmyslové revoluci-11

  “Například„ transparentní mobilní telefony tenké jako papír “„ vyplní jednu minutu “„ Electric baterie "" kabelka, která unese dvoutunovou váhu "" neprůstřelná vesta jako košile ". . .

  Objekty, které se objevují pouze v těchto sci-fi filmech, lze všechny realizovat pomocí grafenu.

  S využitím vysoké flexibility a vysoké citlivosti grafenu může také zlepšit výkon dotykových obrazovek chytrých telefonů. V budoucnu budou displeje mobilních telefonů a počítačů ultratenké, ultralehké a ohýbatelné . . .

  V automobilovém průmyslu lze jako materiály karoserie automobilů použít superkompozitní materiály vyrobené přidáním grafenových materiálů. Zajistěte, aby hmotnost vozu zůstala nezměněna nebo dokonce vyšší, a hmotnost vozu byla výrazně snížena, čímž se zlepší pojezd vozidla; pomocí dobré vodivosti grafenu, odvodu tepla a robustnosti materiálu lze také vyvinout grafenové vodivé pneumatiky, aby Vyvarujte se běžných pneumatik. Statická elektřina generovaná třením o zem, aby se zabránilo explozi vozidel s výbušninami a jinými nebezpečnými věcmi.

 Grafen má mnoho jedinečných charakteristik.

  Na základě těchto charakteristik dali vědci tomuto magickému materiálu mnoho laskavých jmen: Například, protože grafen má hexagonální strukturu podobnou sněhovým vločkám, dali mu to výzkumní pracovníci Leteckého institutu materiálů.

  je „Černá vločka“.

  Vzhledem k tomu, že grafen je drahý, jeho cena je 15krát vyšší než cena zlata,Nazývá se také „černé zlato“. Grafen je také nejlehčí pevnou látkou v historii a vědci jej nazývají „uhlíková houba“. Protože se přidává do tradičních materiálů a může výrazně zlepšit výkonnost původních materiálů, je grafen také známý jako „průmyslový glutamát sodný“. Zaměřte se na základní technologii, která vede budoucnost.

  Graphene je v současné době nejžhavějším novým materiálem na světě. Země po celém světě přijaly grafen a jeho aplikační technologie jako dlouhodobý směr strategického rozvoje a doufají, že převezmou iniciativu a chopí se vedení v novém kole průmyslové revoluce vyvolané grafenem. samotná moje země má jedinečnou výhodu výroby grafenu.

  Podle statistik tvoří zásoby grafitové rudy v mé zemi asi 75% celkových světových zásob a její produkce tvoří asi 70% celkové světové produkce. V mé zemi existuje více než 100 grafenových společností. V současné době je Čína v čele industrializace grafenu v čele světa. Z pohledu patentových přihlášek podle údajů zveřejněných mezinárodními úřady k 30.

  září 2016 tvořily drtivou většinu světa čínské grafenové patenty, které dosáhly 68,2%, následované Spojenými státy, Japonskem a Jižní Koreou.

 V oblasti industrializace se v mé zemi objevila také řada typických společností: BOE dosáhla postupných výsledků ve výzkumu a vývoji grafenových optoelektronických zařízení; trojrozměrný grafenový materiál vynalezený společností Aijia Technology má schopnost přeměny pomocí infračerveného záření to je o 30% více než u tradičních materiálů na bázi uhlíku. %; Nový grafenový materiál pro rozptyl tepla vyvinutý společností Mingshuo Technology byl předveden a použit v okrese Tongzhou v Pekingu. Liu Zhongfan, akademik Čínské akademie věd a profesor na Fakultě chemie a molekulárního inženýrství Pekingské univerzity, uvedl: „Grafenový průmysl bude v budoucnu založen spíše na aplikaci grafenových materiálů než na přísadě ve formě „zlatého oleje“.

  Některé výrobky v současné době na trhu, včetně oděvů, nátěrů, kompozitních materiálů,Produkty adsorpce a mazání, stejně jako lithiové baterie grafenu, inteligentní náramky, dotykové obrazovky mobilních telefonů grafenu atd. , Představují hlavní produkty současného výzkumu a vývoje grafenu v mé zemi a je třeba říci, že je v prvním týmu ve světě.

  Ale ve srovnání se zahraničím je naše zaměření jiné.

  Na posledním mobilním světovém kongresu je vidět, že mezinárodní zaměření je na grafenová superauta,Hraniční pole, jako jsou senzory IoT, nositelná zařízení a správa zdraví, datová komunikace, energetické technologie a kompozitní materiály. „Znepokojuje je budoucnost.

  Grafenový průmysl v budoucnu bude určitě velkým dortem. Kolik toho můžeme snížit závisí na tom, na čem nám záleží a na čem nám záleží. Je pravda, že se nemůžeme soustředit jen na dnešní výrobky. Je velmi důležité věnovat pozornost klíčovým technologiím, které vedou do budoucnosti.

  "Liu Zhongfan řekl. Vláda a podniky se spojily, aby obsadily vrcholy inovací.

  V dubnu 2016 národní standard" Podmínky, definice a kódy grafenových materiálů "(návrh na komentář), který přilákal velkou pozornost průmyslu , bylo oficiálně oznámeno, označující první grafénovou zemi v mé zemi. Ve standardní formulaci bylo dosaženo významného pokroku. Národní politika poukázala na cestu vývoje grafenového průmyslu - grafenový průmysl musí být přeměněn na přední odvětví.

  V posledních dvou letech rozkvetly čínské průmyslové parky a grafenové základny všude a byly neustále uváděny na trh různé takzvané „grafenové“ výrobky.

  Zároveň kapitálový trh také horlivě spekuluje o grafenových zásobách.

  V tomto ohledu,Liu Zhongfan řekl: „V současné době zaznamenal rozvoj čínského grafenového průmyslu fenomén zahřívání. “ Společnosti jsou malé a rozptýlené a průmyslová koncentrace se stala velkým problémem. Například mnoho zahraničních grafenových společností je ve velkém měřítku v Číně v zásadě jde o malé začínající podniky. “ Liu Zhongfan vyjádřil znepokojení nad tímto: „V současné doběGrafenový průmysl je v počáteční fázi industrializace a právě odhalil určité stopy, že metoda vývoje ve stylu „masového pohybu“ nemůže účinně řídit vývoj grafenového průmyslu.

  Pokud Čína nezmění současný režim vývoje grafenového průmyslu, bude v budoucnu hlavní odvětví v oblasti grafenu pravděpodobně obsazeno cizími zeměmi. Rozvoj grafenového průmyslu vyžaduje národní vůli,Velké domácí podniky, zejména ústřední podniky, musí mít strategické uspořádání.

  “Pro nově založený Pekingský grafický technologický výzkumný ústav Co. , Ltd.

  uvedl Jiang Guangzhi, člen pekinské městské komise pro ekonomiku a informační technologie, že v do budoucna bude pekingské inovační centrum grafenového průmyslu řídit vývoj špičkových technologií grafitu, aplikačních technologií grafenu a vývoje technologií grafenového průmyslu,Díky využití vedoucího postavení místního vládního průmyslu a technologických výhod národních vědeckých výzkumných ústavů se Peking stane klíčovým centrem globální inovační sítě grafenu, demonstrační oblastí vojensko-civilní integrace grafenu a hlavním motorem a hlavní silou národní grafenový špičkový průmysl. V tomto ohledu Liu Zhongfan uvedl, že pro budoucí grafenový průmysl je skutečně nutné vybudovat několik špičkových institucí výzkumu a vývoje.

 Zaměřte se na stabilní podporu.

  Vláda musí vyjasnit svoji rozhodovací pozici, zaměřit se v budoucnu na vytyčení základních technologií grafenového průmyslu a předat produkty nižší a střední třídy trhu a podnikům. Vláda se musí chopit budoucího uspořádání. Pro to, co může udělat trh a podniky, musí vláda pouze stanovit prostředí.

  „Nepochybuji o perspektivě industrializace grafenu,Ale tato cesta rozhodně není tak jednoduchá. Není dokončena za 3 až 5 měsíců. Je to cesta plná trní a vyžaduje trpělivost a vytrvalost. Bez dobrých grafenových materiálů nebude pro průmysl žádná budoucnost, proto máme pevnou důvěru v výrobu těch nejlepších grafenových materiálů.

  „Řekl Liu Zhongfan.

(Ekonomický deník · Čínský reportér ekonomické sítě Liu Jin a stážista Xu Fei).