Dějiny

Dešifrovat Royal Jelly

souhrn

Sklizeň mateří kašičky vyžaduje umělé vytvoření falešné královské platformy, aby se malé larvy mohly pohybovat dovnitř, aby přilákaly včely dělnice k vylučování mateřské kašičky. Když mateřská kašička dosáhne určitého množství, bude odebrána a shromážděna. (Informační obrázek) V poslední době se online a v kruzích WeChat šíří tvrzení, že „vysoký obsah hormonů mateří kašičky může způsobit rakovinu prsu u žen“, což vyvolává u spotřebitelů, zejména u žen, paniku.mateří kašička

Dešifrovat Royal Jelly

Dešifrovat Royal Jelly-0

 Sklizeň mateří kašičky vyžaduje umělé vytvoření falešné královské platformy, aby se malé larvy mohly pohybovat dovnitř, aby přilákaly včely dělnice k vylučování mateřské kašičky. Když mateřská kašička dosáhne určitého množství, bude odebrána a shromážděna. (Informační obrázek) V poslední době se online a v kruzích WeChat šíří tvrzení, že „vysoký obsah hormonů mateří kašičky může způsobit rakovinu prsu u žen“, což vyvolává u spotřebitelů, zejména u žen, paniku. Každý ví, že mateří kašička je přírodní tonikum, ale co je neznámé, jaké je složení mateřské kašičky? Existují hormony? Jaký je účinek? Kdo může jíst a kdo nemůže? Reportér „Economic Daily“ za tímto účelem provedl rozhovor s příslušnými odborníky z China Bee Products Association.

Dešifrovat Royal Jelly-1

  Odkud pochází mateří kašička? Jaké jsou ingredience? Chen Minghu, předseda Royal Jelly Professional Committee of China Bee Products Association, řekl:Mateří kašička není produktem včelí královny.

Dešifrovat Royal Jelly-2

  Mateří kašička je vylučována hypofaryngeálními žlázami a čelistními žlázami hlav mladých včel pracujících. Používá se hlavně ke krmení mléčně bílé nebo světle žluté kašovité látky včelích královen a včelích larev.

Dešifrovat Royal Jelly-3

  Chutná zjevně kyselě, štiplavě, mírně sladce a má zvláštní vůni. Včely dělnické a larvy včelích královen jsou krmeny mateřskou kašičkou mladými dělnickými včelami po dobu prvních 3 dnů.

Dešifrovat Royal Jelly-4

 Od té doby se včelí královna bude celý život živit mateřskou kašičkou, zatímco larvy včel včely se místo toho krmí medem a pylem, které připravují včely. Dva jedinci se stejnými geny, rozdíl v jídle způsobil obrovský rozdíl mezi nimi. Hmotnost včelí královny je obvykle třikrát větší než včelka dělná a včelí královna nese 1 500 až 2 000 vajec denně a délka života je obecně 4 až 6 let;Životnost včel dělníků je obecně pouze více než jeden měsíc a maximální doba je pouze 6 měsíců (období přezimování).

Dešifrovat Royal Jelly-5

  To ukazuje, že mateří kašička má velmi magický účinek na individuální diferenciaci a dlouhověkost včel. 24. dubna 2011 vydal mezinárodní autoritativní vědecký časopis „Nature“ světově uznávaný průlomový výsledek japonských vědců, který dokázal, že protein 57-kDa v mateří kašičce určuje osud včelích královen a včel dělnic.

Dešifrovat Royal Jelly-6

 Chen Minghu uvedl, že hlavními složkami mateří kašičky jsou proteinové aminokyseliny, sacharidy, organické kyseliny, vitamíny, enzymy, fosfátové sloučeniny a minerály. Liší se však v tom, že bílkovinné aktivní složky mateří kašičky jsou rozděleny do tří kategorií, včetně aktivních peptidů, gama globulinu a inzulínu podobných, které mají anti-aging, antibakteriální,Antivirový a regulační účinek na hladinu cukru v krvi. Jedinečná látka mateří kašičky 10-hydroxy-2-decenová kyselina, známá také jako kyselina mateří kašička (10-HDA), má antibakteriální, protizánětlivé a protinádorové biologické účinky.

  Kromě toho mateří kašička obsahuje také acetylcholin, parotidoid, taurin, SOD, mateří kašičku a další účinné látky. Je zaznamenán v „Chinese Materia Medica“ sestaveném pod záštitou Státní správy tradiční čínské medicíny,Hlavní funkcí mateří kašičky je vyživovat, posilovat, vyživovat játra a povzbuzovat slezinu. Státní úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil 22 národních léčivých přípravků typu mateří kašička. Mezi hlavní funkce patří: povzbuzování qi a vyživování krve, vyživování nedostatku a posilování těla a adjuvantní léčba slabosti způsobené nedostatečnou qi a krví, únava a nedostatek schváleno Existuje více než 300 zdravých potravin mateří kašičky.

 Od 80. let se moje země postupně stala největší zemí na výrobu buničiny na světě, což představuje více než 90% světové produkce.

  V současné době je roční produkce mateří kašičky asi 3 000 tun, z nichž více než polovina se vyváží na vývoz, zejména do Japonska a Evropy a Spojených států, a stává se tak předním produktem vývozu lékařských a zdravotnických produktů v mé zemi. Podle zprávy Čínské obchodní komory pro dovoz a vývoz léčivých přípravků a zdravotnických produktů:V roce 2016 moje země vyvezla 1 449 tun mateří kašičky, z čehož více než 520 tun bylo vyvezeno do Japonska, což představuje 35,9% celkového vývozu; a 574 tun bylo vyvezeno do Evropy a Ameriky, což představuje 39,6% celkového vývozu. Japonsko je první zemí na světě, která vyvinula a aplikovala mateří kašičku. Japonský „Katalog zdravých a výživových potravin“ publikovaný v roce 1995 uvedl jako první mateří kašičku s ročním prodejem více než 50 miliard jenů v roce 1993.

 Je také pojmenován „Yokozuna“ (nejvyšší úroveň japonského zápasení sumo) v kategorii zdravých a výživných potravin. Po více než 20 letech mají Japonci silnou poptávku po zdravotnických produktech. Prodej mateří kašičky a produktů mateří kašičky je relativně stabilní.

  Celkový roční prodej japonského trhu stále zůstává na 50 až 55 miliardách jenů. Naopak, v posledních letech byl domácí trh mateří kašičky v mé zemi ovlivněn„Hormonální teorie“ ovlivnila roční objem prodeje od 2 000 tun do současných 1 200 tun.

  Mateří kašička je přírodní živina vylučovaná mladými včelami dělnic v kolonii a nelze ji syntetizovat uměle. Celková produkce mateřské kašičky na světě je pouze více než 3 000 tun.

  Náš domácí prodej je 1 200 tun.

  Mateří kašička, založená na populaci 1,3 miliardy lidí, je méně než 1 gram na osobu za rok. Mnoho lidí v Číně si dělá starosti s problémem mateří kašičky obsahující pohlavní hormony. Ve skutečnosti neexistuje žádný vědecký základ.

  V roce 2016 poslední výzkumná zpráva laboratoře pro hodnocení jakosti a bezpečnosti včelích produktů ministerstva zemědělství ukázala, že hladina estrogenu v mateří kašičce byla nízká a obsah estrogenu ve více než 75% pozitivních vzorků byl nižší než národní standardní detekční limit 0,5 μg / kg, tj. žádná detekce. Proto lze určit, že i když malá část mateří kašičky obsahuje zbytky estrogenu,Ale obsah je extrémně nízký.

  Chen Minghu uvedl, že mateří kašička, stejně jako maso, drůbež, vejce, mléko a další živočišná jídla, obsahuje normální a přiměřené hormony, a vědecké experimenty prokázaly, že obsah hormonů v mateří kašičce je mnohem nižší než u běžných živočišných potravin. Endogenní pohlavní hormony jsou přirozenou součástí živočišné potravy, což je stejné jako existence pohlavních hormonů v lidské krvi a odpovídajících tkáních.

Je proti vědeckému zdravému rozumu přehánět hormon mateří kašičky dle libosti. Jakákoli zdravá výživa nebo lék samozřejmě nemůže být vhodný pro všechny lidi, každý by si měl vybrat produkt, který mu vyhovuje podle jeho postavy a potřeb. (Ekonomický denní reportér Chang Li).