Přírodní

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“

souhrn

Je to jen vyhodení koše? Ne. V první pilotní komunitě města pro „nový režim klasifikace odpadu“ - komunitu zahrady Fuhao v okrese Chaoyang musíte nejdříve naskenovat kód, když vyhodíte odpadky. V komunitě Regal Garden v okrese Chaoyang je vedle každé budovy umístěn chytrý třídicí sběrný box z bílé oceli, uprostřed je suchý odpadkový koš a mokrý odpadkový koš na každé straně skenovacího zařízení.Žil v komunitě 20

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“-0

  Je to jen vyhodení koše? Ne. V první pilotní komunitě města pro „nový režim klasifikace odpadu“ - komunitu zahrady Fuhao v okrese Chaoyang musíte nejdříve naskenovat kód, když vyhodíte odpadky. V komunitě Regal Garden v okrese Chaoyang je vedle každé budovy umístěn chytrý třídicí sběrný box z bílé oceli, uprostřed je suchý odpadkový koš a mokrý odpadkový koš na každé straně skenovacího zařízení.

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“-1

  Starý muž Qiu Fengchen, který žije v komunitě více než 20 let, přešel k chytrému třídicímu sběrnému boxu se dvěma modrými a zelenými pytle na odpadky v ruce a viděl, že namířila čárový kód na modrém pytle na odpadky na skenování zařízení a naskenovalo popelnici. Víko se automaticky otevřelo a ona do něj vložila modrý pytel na odpadky. Stejným způsobem vložte zelený pytel na odpadky do koše na mokré odpadky.

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“-2

  Starý muž řekl, že pokud kód nenaskenujete, víko koše se neotevře. „Podívej, operace je velmi jednoduchá. Stále mám v mobilní aplikaci 1625 bodů. Vyměnil jsem více než 1 000 bodů za bezplatnou výměnu za několik věcí denní potřeby!“ Qiu Fengchen ukázal na svou mobilní stránku, zbytky, ovoce a zeleninu doma Body můžete vyměnit za kožené mušle a toaletní odpadky.

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“-3

  Odpadový papír, plastové lahve atd.

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“-4

   Jsou odvezeny do sběrné stanice recyklace v komunitě a je vyměněno více bodů. „Tato metoda je hygienická a šetrná k životnímu prostředí a naši lidé ji velmi podporují.

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“-5

  “ Yang Ying, pracovník Centra pro správu Lumeng, který je odpovědný za řízení komunálního třídění odpadu, uvedl, že s cílem vést obyvatele k účasti na třídění odpadu, řídící středisko, komunita a majetek vyvinuly různé formy Publicita,Majitelé, kteří se podílejí na klasifikaci domácího odpadu, budou navíc bezplatně distribuováni do vnitřních košů na třídění suchého a mokrého odpadu, pytlů na třídění suchého a mokrého odpadu a speciálních odtokových sítí pro kuchyň.

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“-6

   Poté prostřednictvím systému správy aplikací LvMeng , obyvatelé, kteří správně třídí a ukládají domácí odpad, budou odměněni body.

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“-7

   K 21. květnu se registrace zúčastnilo 1923 domácností z 2042 domácností v komunitě a míra klasifikace odpadu dosáhla 80%.

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“-8

  Z Městského úřadu pro vzhled a sanaci životního prostředí se dozvědělo, že komunita byla identifikována jako pilotní komunita pro „nový model klasifikace odpadků“ města. Od zahájení pilotního projektu „Internet + klasifikace odpadků“ 21.

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“-9

   ledna se zpracoval celkem 150 tun odpadu a lze jej recyklovat do zdrojů.

Zelený život začíná „skenováním kódu a zahozením odpadu“-10

23 tun, 63 tun čištění odpadních vod, 35 tun organických hnojiv, 29 tun nerecyklovatelných produktů zpracovaných nízkoteplotní anaerobní karbonizací,Získáním tepelné energie lze vyrobený uhlíkový prášek použít jako barvu a pigment. .