Sdružení

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet

souhrn

Evropská centrální banka je ohledně možnosti odstoupit od „množstevního příspěvku“ opatrná, což ukazuje, že v Radě ECB stále převažuje „holubičí“ návrh. Poté, co se Evropská centrální banka setkala s řetězovou reakcí způsobenou rychlým zvýšením sazeb během evropské dluhové krize, je v současné době v této otázce opatrnější.Evropa

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-0

 Evropská centrální banka je ohledně možnosti odstoupit od „množstevního příspěvku“ opatrná, což ukazuje, že v Radě ECB stále převažuje „holubičí“ návrh. Poté, co se Evropská centrální banka setkala s řetězovou reakcí způsobenou rychlým zvýšením sazeb během evropské dluhové krize, je v současné době v této otázce opatrnější.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-1

 Prezident Evropské centrální banky Draghi vyjádřil opatrnost a oznámil, že ponechá klíčovou úrokovou sazbu a plán nákupu aktiv beze změny. I když v předvečer tohoto pravidelného setkání očekával trh, že Evropská centrální banka zavede zásadní přizpůsobovací opatření, někteří analytici z místního průmyslu se však domnívají, že možnost, že Evropská centrální banka od konce letošního roku odstoupí od politiky kvantitativního uvolňování, začátek příštího roku stoupá.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-2

 Na tomto zasedání byla Evropská centrální banka stále opatrná ohledně možnosti odstoupit od „množstevního příspěvku“, což ukazuje, že „holubičí“ návrh v Radě ECB stále převažoval, a „nezbytnost“ si ponechalo i konečné prohlášení o měnové politice.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-3

  Čas na rozšíření rozsahu a doby trvání plánu nákupu aktiv “.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-4

  Je zřejmé, že poté, co jsme zažili řetězovou reakci způsobenou rychlým zvýšením sazeb během vypuknutí evropské dluhové krize,Evropská centrální banka je v současné době v této otázce opatrnější. V této opatrné náladě Evropská centrální banka také doladila inflační očekávání v eurozóně. S přihlédnutím k nedávnému poklesu cen energie a potravin snížila Evropská centrální banka svá inflační očekávání pro roky 2017, 2018 a 2019 na 1,5%, 1,3% a 1,6%.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-5

  Draghi se však domnívá, že trend inflace v eurozóně se nezměnil. Je zajímavé, že detail na tomto pravidelném setkání přilákal širokou pozornost trhu.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-6

  To znamená, že Evropská centrální banka provedla určité úpravy obsahu výhledových pokynů a ve finále vypustila výraz „v případě potřeby nebo dále snižovat úrokové sazby“. prohlášení o měnové politice. Ačkoli Draghi po zasedání popřel, že by tato podrobná změna byla pouze odpovědí na eliminaci rizika deflace ze strany eurozóny,Nejedná se o „signál“ s velkorysou výstupní hlasitostí. Někteří analytici se domnívají, že tato změna může být způsobena neustálým tlakem Německa.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-7

  Stejně jako v březnu letošního roku Německo před pravidelným zasedáním měnové politiky nadále vyvíjí tlak na Evropskou centrální banku. Německá kancléřka Merkelová v nedávném rozhovoru uvedla, že dluhová aktiva Evropské centrální banky převyšují hodnoty FeduVnější svět vždy považuje Německo za „příjemce“ v eurozóně, ale vysoký obchodní přebytek Německa ve skutečnosti vyplývá z nepřiměřené měnové politiky Evropské centrální banky. Merkelová doufá, že Evropská centrální banka co nejdříve zváží politický posun.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-8

  za účelem ochrany eura. Jednota a dostředivá síla okresu. Současná politická a ekonomická situace v Evropě navíc vyvíjí tlak na Evropskou centrální banku.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-9

 Vnější svět již dříve předpovídal, že největší hrozbou pro hospodářský růst a finanční stabilitu v eurozóně v roce 2017 je politická nejistota, ale s koncem nizozemských a francouzských voleb tento „establishment“ již vyhrál dvě klíčové události v evropských volbách V bitvě byla významně snížena politická rizika, kterým čelí proces integrace EU. Z pohledu celkového ekonomického výkonu členských států eurozónyPortugalsko a další země jižní Evropy, které dříve stagnovaly v růstu, vykazovaly známky pokračujícího zrychlování oživení.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-10

  Podle údajů, které dříve zveřejnil Eurostat, se HDP eurozóny v prvním čtvrtletí ve srovnání s loňským rokem zvýšil o 1,9% a letos se očekává růst o 1,9%, což je nárůst o 0,1 procentního bodu oproti předchozímu odhadu. Přestože si současné politické a ekonomické prostředí v Evropě vede lépe, než se očekávalo,ECB jednala opatrně a rozhodla se nechat „množstevní povolenku“ na chvíli, bezdůvodně, počkat.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-11

  Za prvé, ačkoli se eurozóna v posledních letech snažila snížit míru nezaměstnanosti a za posledních tři a půl roku vytvořila přibližně 5 milionů nových pracovních míst, úroveň reálných mezd se dosud nezvýšila, což naznačuje, že skutečná kvalita stále je třeba dosáhnout značné části „nového zaměstnání“. Zadruhé, ekonomický růst stále čelí riziku „postupu proti proudu nebo ústupu“. Přestože ekonomika eurozóny začala růst, ve skutečnosti neunikla z bažiny „slabého oživení“ a průměrná roční výkonnost růstu čelí zkoušce „období úzkého hrdla“.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-12

  Konečně stále existuje politická a ekonomická nejistota.

Evropská centrální banka chce na chvíli nechat „množstevní příspěvek“ vydržet-13

  Na jedné straně všeobecné volby v Německu a dalších zemích ve druhé polovině roku stále čelí hře politických sil ze všech stran. Na druhé straně riziko propuknutí špatného dluhu v bankovním sektoru v jihoevropských zemích ještě nekleslo a finanční systém eurozóny stále čelí výzvám.

(Původní zdroj: Economic Daily Autor: Chen Po).