Místní

Nejkrásnější osoba na zmírnění chudoby v provincii, Li Jing, ředitelka vesnického výboru vesnice Yaochong, okres Shimen

souhrn

Jen pro to, aby vesničané už nebyli chudí --— Pamatujte na Li Jing, nejkrásnějšího zmírňovače chudoby v provincii a ředitele vesnického výboru vesničky Yaochong Village v okrese Shimen. Byly oceněny vesničky a města charakteristické pro menšinu Hemei a vesnici Goatchong, Sansheng Township, okres Shimen byl jmenován krásnou menšinovou charakteristickou vesnicí. Vesnice Goat Chong je národní chudobou

Nejkrásnější osoba na zmírnění chudoby v provincii, Li Jing, ředitelka vesnického výboru vesnice Yaochong, okres Shimen

Nejkrásnější osoba na zmírnění chudoby v provincii, Li Jing, ředitelka vesnického výboru vesnice Yaochong, okres Shimen-0

 Jen pro to, aby vesničané už nebyli chudí --— Pamatujte na Li Jing, nejkrásnějšího zmírňovače chudoby v provincii a ředitele vesnického výboru vesničky Yaochong Village v okrese Shimen. Byly oceněny vesničky a města charakteristické pro menšinu Hemei a vesnici Goatchong, Sansheng Township, okres Shimen byl jmenován krásnou menšinovou charakteristickou vesnicí.

Nejkrásnější osoba na zmírnění chudoby v provincii, Li Jing, ředitelka vesnického výboru vesnice Yaochong, okres Shimen-1

  Vesnice Yaochong je chudá vesnice na národní úrovni.

Nejkrásnější osoba na zmírnění chudoby v provincii, Li Jing, ředitelka vesnického výboru vesnice Yaochong, okres Shimen-2

 Získání této pocty je tentokrát neoddělitelné od úsilí ředitele vesnického výboru Li Jinga. Před pěti lety byla Li Jing, která byla pryč ze své vlasti více než 30 let, vesničany jednomyslně zvolena za ředitele vesnického výboru. Když nastoupil do úřadu, přesunul také svou hukou z velkého města zpět do vesnice.

Nejkrásnější osoba na zmírnění chudoby v provincii, Li Jing, ředitelka vesnického výboru vesnice Yaochong, okres Shimen-3

  Jeho další identitou je generální ředitel společnosti Shanghai Getty Power Technology Co. , Ltd. Od generálního ředitele high-tech společnosti,Ředitel vesnického výboru v chudé vesnici byl v loňském roce jmenován „nejkrásnějším člověkem zmírňujícím chudobu v provincii. “ Neobvyklá volba Li Jinga náhle změnila směr jeho života.

Nejkrásnější osoba na zmírnění chudoby v provincii, Li Jing, ředitelka vesnického výboru vesnice Yaochong, okres Shimen-4

  Od roku 2012 je tento vesnický ředitel, který si nevezme ani cent, zaneprázdněn jako káča. Trval na „odletu“ zpět, aby každý měsíc pořádal zasedání vesnického výboru, a každý týden pořádal telefonní konferenci. V posledních dvou letech strávil ve vesnici nejméně polovinu roku. „Poté, co se vrátil, se vývoj vesnice dostal do rychlého pruhu.

Nejkrásnější osoba na zmírnění chudoby v provincii, Li Jing, ředitelka vesnického výboru vesnice Yaochong, okres Shimen-5

 “ Řekl Li Yumei, tajemník odbočky vesnické strany.

Nejkrásnější osoba na zmírnění chudoby v provincii, Li Jing, ředitelka vesnického výboru vesnice Yaochong, okres Shimen-6

  Za pouhých několik let se Kozí Čong přeměnil z chudé horské vesnice na provinční civilizovanou vesnici, provinční soustřednou demonstrační vesnici, provinční ekologickou vesnici a nádhernou vesnici ve městě Changde City. Li Jing se také stala „nejkrásnější osobou zmírňující chudobu v provincii“.

Nejkrásnější osoba na zmírnění chudoby v provincii, Li Jing, ředitelka vesnického výboru vesnice Yaochong, okres Shimen-7

  „Od dětství bylo mým snem nechat lidi žít dobrý život. “ Když jsme mluvili o důvodu návratu do vesnice, letos 54 let Li Jing jednoduše řekl slovo.

Nejkrásnější osoba na zmírnění chudoby v provincii, Li Jing, ředitelka vesnického výboru vesnice Yaochong, okres Shimen-8

  S bezplatnou investicí více než 50 milionů juanů, jen aby změnil špatný vzhled svého rodného města počátkem léta, se reportér vznášel v horách podél nově vybudované silnice, stoupající z výšky 200 metrů na 800 metrů. Dorazil na nejvyšší vrchol vesnice Yaochong. Přehlíží kozí spěch, bílé stěny a modré dlaždice a zelené stromy jsou krásné jako malba. V minulosti trvalo více než hodinu chůze od kozy do tržního města Gangshi ve vesnici.

Nejkrásnější osoba na zmírnění chudoby v provincii, Li Jing, ředitelka vesnického výboru vesnice Yaochong, okres Shimen-9

  Jedná se o cestu proříznutou ve skalní stěně, která při chůzi vyžaduje použití rukou i nohou.

  Říká se jí „ruční lezení po skále“. Když dorazíme do tržního města, musíme si na kyvadlový autobus počkat půl dne. Zastavení a chůze do okresu Shimen trvá déle než 3 hodiny. Na této „silnici“ před více než 30 lety zemřela Li Jingova matka na nosítkách, které vesničané odnesli do nemocnice.

  V té době se Li Jing, který studoval v Changsha, dozvěděl, že jeho matka je vážně nemocná, a spěchal domů.

  Ale srdcervoucím pláčem, ale už nedokázal probudit svou 42letou matku.

 „Je to jen infekce způsobená nachlazením a zabíjí mou matku. Není to tak, že zemřela, spíše to, že byla zabita poté, co byla zablokována. “ Až dosud, když mluví o své matce, Li Jing stále může ' skrýt smutek v jejím srdci.

  Stavba silnic byla prvním hlavním úkolem, který Li Jing udělal poté, co se stal ředitelem vesnice. V roce 2012 byla tato silnice dokončena s celkovými náklady 38 milionů juanů. Vše financoval Li Jing.

  Později vyhrál několik fondů a Li Jing stále vykázal více než 20 milionů juanů. Letos se chystá zahájit výstavbu další 16 kilometrů dlouhé a 9 metrů široké asfaltové silnice v obci, která bude první asfaltovou cestou na úrovni vesnice v Šimenu. Je to stále staré pravidlo, peníze nestačí, ale standard nelze snížit. Rozdělil celou silnici na 12 úseků nabídky,Dokončete stavbu v přísném souladu s nabídkovými řízeními.

  „Standardy této silnice jsou vysoké a její stavba musí být profesionální tým. “ Požadavky Li Jing na kvalitu silnice jsou téměř tvrdé. Cesta, cesta do rodného města, zanechala Li Jing obzvlášť bolestivou vzpomínku.

  A chudé rodné město přináší Li Jing bolestné vzpomínky. Li Jing má 5 bratrů a sester.

 Aby měla děti plné, matka zřídkakdy při jídle používala hůlky a snědla plevy sama za zády.

  Když moje matka zemřela, nejmladšímu bratrovi byly jen 3 roky a rodině často chyběla rýže a vaření. Li Jing jako nejstarší syn předčasně okusil životní těžkosti.

  Po absolvování střední školy prodal nanuky a vybral pekařské zboží, aby si vydělal peníze na doplnění své rodiny. Během služby v armáděKromě nákupu knih poslal domů i zbytek příspěvku.

  Sám tvrdě studoval a byl přijat na univerzitu Hunan. Když studoval v Changsha, jeho mladší bratři a sestry šetřili vejce výměnou za peníze, aby mu poskytli životní náklady. „Bojím se, že budu chudý, není nic těžkého k jídlu. “ Po letech tvrdé práce a vzestupů a pádů se Li Jing konečně dostal do oblasti špičkových technologií.

  „Li Jing je velmi nostalgický,Zejména ti, kteří se starají o rodinu, starají se o všechny velké i malé věci v rodině a často se starají o záležitosti vesnice.

  „Zhong Jiahong, starý ředitel vesnického výboru, novinářům řekl, že v osmdesátých letech dostal vesnický kolektiv první„ velkou částku “300 juanů, kterou věnoval Li Jing. V roce 1992 dostala obec elektřinu vysokého napětí a poslal 15 juanů najednou. Deset tisíc juanů. V roce 1993 jsem slyšel, že vesničané spojili peníze na stavbu silnic.

 Bez jediného slova daroval 50 000 juanů.

  V roce 2001 vesnice zpevnila vesnickou silnici a daroval dalších 300 000 juanů.

  Pokud má někdo ve vesnici potíže, pokud o tom ví, podá pomocnou ruku. Strýček Yang, pětičlenná domácnost, nechtěl vstoupit do domova s ​​pečovatelskou službou, a tak mu Li Jing opravil dva pokoje.

  Když už mluvíme o penězích, které Li Jing utratil za vesnici, budování silnic, vody a elektřiny a dotování úředníků vesnice,Dávejte příspěvky vesnickým učitelům na základních školách, připravujte plány na vesnici a realizujte projekty . . .

  Li Yumei počítá svými prsty.

  V průběhu let Li Jing bezplatně investovala do vesnice více než 50 milionů juanů.

  „Jsem si příliš vědom chudoby a utrpení vesničanů. Pokud můžu s penězi něco udělat, jsem ochotný to udělat, dokud je mohu získat. “ Li Jing nebyl ochoten vypořádat reportéry.

 Rovněž nesouhlasí s výpočtem Li Yumei tohoto účtu. „Můj syn chce být vychováván, ale moji rodiče tam nejsou. Moji rodiče tam již nejsou. Peníze utrácím ve vesnici jako synovská zbožnost.

  vesnice, pokud to bylo něco ve vesnici, Li Jing vždy nic neřekl a dal peníze a úsilí, a byl volán vesničany "Čestný ředitel vesnice. “Když se během jarního festivalu v roce 2012 vrátil domů, viděl, že vesnice je stále chudá a zaostalá, a dychtil po diskusi s Li Yumei. Ti dva spolu mluvili a Li Yumei udusil Li Jinga jediným věta: "Máte nápady a řešení. Je lepší se vrátit a pracovat se mnou.

 " „Li Jing vyhrkl:„ Prostě to udělej. “ „Slovo se stalo skutečností. O několik měsíců později byl vesnický výbor znovu zvolen. Li Jing byl jednomyslně zvolen ředitelem vesnice.

  Li Jing, který se stal ředitelem vesnice, tráví doma mnohem více času než dříve. Pokud jde domů, rád chodí sám po vesnici.

  To, co viděl, ho velmi mrzelo: většina lidí ve vesnici dělala dvě věci, buď hrála karty nebo pila. „V průběhu let jsem byl v mnoha bohatých oblastech a některé přírodní podmínky nejsou lepší než moje rodné město. Ale mnoho lidí tam má nutkání zahájit podnikání a mohou snášet těžkosti a vydržet tvrdou práci.

  Naproti tomu musím přiznat, že vesnice je chudá a její kořeny nejsou v lidech. Pokud jen počkáte a budete závislí na tom, co chcete, není to zmírnění chudoby, je to charita. „Li Jing se usadil a znovu zvážil problém zmírňování chudoby ve vesnici. Li Jing a vesnické kádry v kombinaci s realitou vesnice,Bylo formulováno nové nařízení o vesnicích a dohoda lidí, 24 článků, všechny jsou skutečné.

  Začněte změnou starých pravidel a špatných návyků ve vesnici, rozhodně zakažte několik míst, kde se lidé shromažďují, aby hráli karty ve vesnici, a přísně stanovte, že vesnické kádry potrestají každého, kdo hraje karty. Vyhlášená speciální nařízení o likéru (místní dialekt, tedy banket), která jasně stanoví, že existují pouze svatby a obřady, 80.

  narozeniny starších lidí,Pití lze podávat pouze porodem dítěte. Vedení se ujímají členové strany a kádry. Pití vám může poskytnout laskavost maximálně 100 juanů. Nedlouho poté, co byla oznámena nařízení, kamarád z dětství Li Jing žertoval, že má vnuka.

  Pouze dva lidé ve vesnici poskytli laskavost 100 juanů.

  Jedním byl velký šéf Li Jing a druhým pětičlenná domácnost.

  na vesnici. Li Jing tomu nevěřil, a tak se musel podívat do knihy laskavostí. Výsledkem je, že jsem v knize laskavostí našel jména několika vesnických kádrů a všichni dali přednost více než 100 juanům. Následujícího dne Li Jing svolal schůzku s vesnickými kádry a byli tam všichni svědci a pokuty! Není snadné změnit člověka, ale jak snadné je změnit vesnici? "Změna hygienických návyků vesničanů trvala jen tři roky.

 " Řekl Li Yumei, když vesnice začala formulovat sanitační systém,Vesničané s tím nesouhlasí.

  Přestože jsou zde koše na odpadky a odpadkové koše, vesnice najala 4 pracovníky hygieny, ale stále nemohou změnit zvyk všude házet odpadky.

  Li Jing přemýšlel o spoustě nápadů, vybral nejkrásnější statky, balíčky vesnických kádrů a srovnávací kontroly . . . Po několika letech byl účinek docela dobrý a nyní vesničané tajně soutěží.

 Bojuje o pověšení nápisu „nejkrásnější statek“. Aby mohl vesnický kádr fungovat bez problémů, dal jim Li Jing dotace na vlastní náklady a požádal všechny, aby „pracovali ve službě“. Rovněž pořádal školicí kurzy pro vesnické kádry, kde hovořil o týmové práci, dělbě práce atd.

  V čajovně ve vesnici ukázal Zhong Jiahong na velkou tabuli a novinářům řekl, že to bylo to, co Li Jing dal letošním jarním festivalům vesnickým kádrům.

 Po dobu 10 po sobě jdoucích dnů, každý den ve třídě až do pozdních hodin, je každý povinen mluvit během diskuse. Zhong Jiahongovi je 67 let a zažil také tuto bouři „vymývání mozků“. Stále lituje, že kvůli špatnému nachlazení vynechal hodinu.

  „Lidé touží po změně, ale také se tvrdohlavo bojí změn. “ Li Jing uvedl, že klíčem je vzdělání. Aby se rozšířily obzory vesničanů,Již několik po sobě jdoucích let Li Jing osobně investoval a pozval téměř 80 vesnických kádrů a zástupců vesnic, aby uspořádali delegace na návštěvu Xi'an a Chongqing. Mnoho vesničanů vyrazilo metrem poprvé letadlem a viděli potravinovou ulici ve vesnici Yuanjia v Xi'anu, která oživila hospodářství vesnice, což bylo velmi ovlivněno.

  Li Jing se také ujal vedení v investování 500 000 juanů do zřízení zvláštních fondů pro vzdělávání. Dal učitelům vesnických základních škol dalších 1 000 juanů měsíčně. Slíbil, že pokud budou děti ve vesnici přijaty na školení učitelů a lékařské obory, bude za celou výuku odpovědný.

  V plánu vesnice Yaochong je kompletní základní škola o rozloze 50 akrů a pojme asi 500 lidí.

  Li Jing novinářům řekl, že letos bude zahájena výstavba této školy. Jde o kompletní základní školu s kompletním vybavením. Je to také zemědělské středisko odborného vzdělávání a přípravy, kde se všichni vesničané mohou učit a trénovat ve škole.

  Transfúze krve vyžaduje větší produkci krve.

  Abychom se zbavili chudoby, musíme mít průmyslovou podporu. Při procházce do vesnice Goatchong viděli reportéři na několika místech obrovské plakáty, které nakreslili desetiletý plán rozvoje vesnice. V roce 2014 investovala Li Jing 300 000 juanů, aby požádala odborníky o přípravu prvního plánu rozvoje na úrovni vesnice. „Plán nesmí být zastaralý po dobu nejméně 70 let.

 “ Li Jing vedl odborníky, aby po jeho stopách změřili ve vesnici 30 kilometrů čtverečních půdy, a stanovili umístění nové vesnické stavby pro obývatelné nové oblasti, turistické atrakce, obchodní čtvrti, a průmyslové parky. „Pomoc při transfuzi krve se může změnit jen na chvíli, ne na celý život.

  Musím pracovat s vesničany, abych pro vesnici vyrobil krev. Nevrátil jsem se dělat charitu, ale starat se o ni.

  „Li Jing, který po celá desetiletí kráčí po severu a jihu, naplánoval vesnici„ nadstandardní “budoucnost. V roce 2015 se Li Jing ujal vedení při zakládání společnosti Hunan Jushang Futian Ecological Agriculture Development Co. , Ltd. a Hantang Engineering Construction Co.

 , Ltd. Obec se dělí na vesnické kolektivy (kolektivní investování),Tři hlavní akcionáři vesničanů (sdílí je půda) a schopní lidé si osvojili model rozvoje „společnost + profesionální družstvo + zemědělec“. Vesničané využili půdu k nákupu akcií a všichni se připojili ke čtyřem profesionálním družstvům voňavých prasat Shanshuiwan Bama, Shimen Tianyuan Red Kiwi, alpské zeleniny a výsadby květin a stromů společnosti Jushang Futian Ecological Agriculture Development Co. , Ltd.

 , a těšili se ze sdílení zisku a pracovní odměna. Staňte se akcionářem a „průmyslovým pracovníkem“. Během rozhovoru reportér viděl, že 500 akrů červené kiwi je vyřízeno a nadstandardní základna je integrována do plánované zahrady ve stylu Tujia. Farma pro chov voňavých prasat obklopená zelenými kopci je také okouzlující: v horách stojí budova s ​​bílou zdí a modrou dlažbou Huizhou a na velkém elektronickém displeji v monitorovací místnosti je vidět každý dům s prasaty.

 Voňavé prase pomalu přecházelo v čistém a uklizeném domě s prasaty a cítilo se v pohodě. Projekt voňavých prasat Bama ve vesnici Goatchong Village dosáhl počátečních výsledků.

  V loňském roce byla postavena chovná farma s 800 prasnicemi. V letošním roce byla zahájena druhá fáze chovné farmy pro 3 000 prasat a v tomto roce lze vyprodukovat 10 000 prasat. Okres Shimen zavedl odvětví voňavých prasat jako cílené zmírnění chudoby v centrální horské oblasti,Jako pilířový průmysl pro zmírnění chudoby byla zřízena průmyslová kancelář Xiangzhu, aby vyhnala chudé domácnosti z chudoby a zbohatla. „Ze stromu se nemůže stát les.

  Průmysl se musí rozvíjet.

  Musím pozvat zpět všechny schopné lidi ve vesnici. “ Inspirován Li Jingem, do vesnice se vrátili tři úspěšní podnikatelé včetně Zheng Dunmiao, Zheng Jiayuan a Wang Nianhua.

  Zástupce ředitele vesnického výboru. Mezi třemi generálními řediteli nově založených společností ve vesnici jsou dva absolventi vysokých škol, kteří odešli z vesnice. Gong Youhong, outsider z vesnice a vynikající podnikatel v Changde City, také přišel z okresu Shimen do Yaochongu a sloužil jako generální ředitel společnosti Hantang Company.

  Řekl, že ho přitahovalo osobnostní kouzlo Li Jing. Příjem vesničanů rok od roku stoupá.

  Čistý příjem vesničanů na obyvatele v loňském roce dosáhl 8 200 juanů. Očekává se, že tento rok překročí 10 000 juanů. Asi polovina vesničanů, kteří chodili do práce, se nyní vrátila a našla zaměstnání přede dveřmi. Li Jing řekl, že všechno právě začalo.

  Za pár let se kozy budou spěchat užívat čerstvého vzduchu v horách, krásného prostředí, sbírat a ochutnávat červené kiwi na místě a pasoucí se prasata v horách a řekách.

 Můžete jít do města Hantang ochutnat mnoho národních lahůdek a můžete žít v celním parku Tujia a poslouchat lidové písně a jíst vysokohorské domácí pokrmy . .

. Projděte se zítra ve vesnici Goat Chong a zažijte zážitkovou cestu „primitivní zvyky + moderní vesnice. “ To musí být krásné! (Reporter Zhou Yongjun, korespondent Ge Huiwen a Li Fei).