Průmysl

Hodnocení kvašení Jiaohe Rural Commercial Bank bylo za šest měsíců dvakrát sníženo

souhrn

„Následky šlapání po dolech“ Jiaohe Rural Commercial Bank pokračovaly v kvasení a její úvěrový rating se během šesti měsíců dvakrát snížil. Mezinárodní finanční zpravodajský fanoušek Jiahui New Century Rating vydal před několika dny oznámení, že se rozhodl upravit hlavní úvěrový rating od A do A. Výhled je negativní. Je to podruhé, co se za šest měsíců snížil rating banky. Shanghai New Century Credit Rating Investment Service Co., Ltd. (

Hodnocení kvašení Jiaohe Rural Commercial Bank bylo za šest měsíců dvakrát sníženo

Hodnocení kvašení Jiaohe Rural Commercial Bank bylo za šest měsíců dvakrát sníženo-0

 „Následky šlapání po dolech“ Jiaohe Rural Commercial Bank pokračovaly v kvasení a její úvěrový rating se během šesti měsíců dvakrát snížil. Mezinárodní finanční zpravodajský fanoušek Jiahui New Century Rating vydal před několika dny oznámení, že se rozhodl upravit hlavní úvěrový rating od A do A. Výhled je negativní.

Hodnocení kvašení Jiaohe Rural Commercial Bank bylo za šest měsíců dvakrát sníženo-1

  Je to podruhé, co se za šest měsíců snížil rating banky. Shanghai New Century Credit Rating Investment Service Co.

Hodnocení kvašení Jiaohe Rural Commercial Bank bylo za šest měsíců dvakrát sníženo-2

 , Ltd. (dále jen „„New Century Rating“) nedávno vydala oznámení uvádějící, že se rozhodla upravit předmětný úvěrový rating společnosti Jilin Jiaohe Rural Commercial Bank Co. , Ltd.

Hodnocení kvašení Jiaohe Rural Commercial Bank bylo za šest měsíců dvakrát sníženo-3

  (dále jen „Jiaohe Rural Commercial Bank“) z A na A-, s negativním výhledem na rating. Úvěrový rating kapitálových dluhopisů Tier 2 vydaných bankou byl upraven z A + na BBB +. Je to podruhé, kdy byl za šest měsíců snížen hlavní úvěrový rating banky.

Hodnocení kvašení Jiaohe Rural Commercial Bank bylo za šest měsíců dvakrát sníženo-4

 Zpráva o hodnocení konstatovala, že downgrade bere v úvahu hlavně dva faktory.

Hodnocení kvašení Jiaohe Rural Commercial Bank bylo za šest měsíců dvakrát sníženo-5

  Zaprvé, Jiaohe Rural Commercial Bank má stále velké nejistoty ohledně návratnosti investic a návratnost souvisejících investic bude mít významný dopad na kvalitu aktiv banky, ziskovost, řízení rizika likvidity a úroveň kapitálové přiměřenosti. Zadruhé, regionální ekonomický růst se zpomalil,Kvalita aktiv banky pomalu klesala. Již v únoru tohoto roku společnost New Century Ratings upravila úvěrový rating Jiaohe Rural Commercial Bank z A + na A a zařadila jej na seznam negativních sledovaných. Případ „Thunder Stepping“ nelegálních směnek Poštovní spořitelny a incident Qiaoxing Debt stojí za zmínku, že banka opakovaně „vystoupila na hrom“.

  Zpráva o hodnocení ukazuje, že od roku 2016Investice Jiaohe Rural Commercial Bank do pohledávek prudce vzrostly, zejména do důvěryhodných produktů, bankovní správy majetku a plánů správy aktiv nebo práv příjemců. Ke konci března 2018 činila investice Jiaohe Rural Commercial Bank do pohledávek 4,154 miliardy juanů, z čehož nebylo možné dočasně získat zpět 3,6 miliardy juanů právě proto, že Jiaohe Rural Commercial Bank ve svém kapitálovém podnikání Poštovní spořitelna nastartovala.

  Bank, Gansu Wuwei Road Případ nelegální faktury pobočky ve výši 7,9 miliard juanů a 12 miliard dluhových incidentů Qiaoxing. Ukázalo se, že Jiaohe Rural Commercial Bank zakoupila v roce 2016 produkty správy majetku vydané pobočkou China Postal Savings Bank Wuwei 8krát, v celkové výši 3 miliardy juanů, s úrokovou sazbou přibližně 5% a termínem jednoho roku.

  finanční prostředky na správu majetku byly převedeny do pobočky China Postal Savings Bank Wuwei. Vnitřní zpronevěra byla všechno po splatnosti. Kromě toho Jiaohe Rural Commercial Bank koupila také společnost Qiaoxing Group Co.

 , Ltd. vydaná společností Lujiazui Trust (dále jen „„Skupina Qiaoxing“) Pohledávky z věřitelských práv k příjmům z důvěryhodnosti, celkem 600 milionů juanů, z nichž jeden je 300 milionů juanů, jehož platnost vypršela v říjnu 2017, a skupina Qiaoxing neuhradila celou jistinu a část úroku; druhá Částka 300 milionů juanů vyprší na konci září 2018.

  Výše ​​uvedené dvě investice jsou garantovány čínskou bankou Guangfa Bank pobočkou Huizhou.

  Oba případy jsou v současné době v procesu soudu. Vzhledem k zapojení těchto dvou případů Jiaohe Rural Commercial Bank nejenže nepodařilo získat zpět investiční příjem, ale také pokutovalo 79 445 100 juanů bankovní regulační kanceláří Jilin za nelegální nákup produktů pro správu majetku a zapojení do investičních aktivit v rozporu s vnitrostátními předpisy.

  Na konci prvního čtvrtletí vzrostly úvěry po lhůtě splatnosti na 666 milionů juanů.

 Hlavně slouží „zemědělství, venkovským oblastem a zemědělcům“, jednotlivým průmyslovým a komerčním domácnostem a zákazníkům malých a mikropodniků. V roce 2017 poklesly v důsledku národní politiky snižování kapacity, de-inventury a ochrany životního prostředí zisky tradičních výrobních společností a společností na zpracování kamene v oblasti Jiaohe. Některé malé společnosti na zpracování kamene zastavily výrobu kvůli selháním ochrany životního prostředí a napravily problémy v oblasti životního prostředí. , což vážně ovlivnilo vypršení platnosti.

  Vymáhání půjčky,Poměr nesplácených úvěrů i poměr úvěrů se zvláštní zmínkou Jiaohe Rural Commercial Bank se významně zvýšil. V roce 2017 a v prvním čtvrtletí roku 2018 Jiaohe Rural Commercial Bank neodepsala nesplácené úvěry. Ke konci roku 2017 činil zůstatek nesplácených úvěrů banky 110 milionů juanů a 666 milionů juanů, což je významný nárůst o 45,79% a 73.

 12%; poměr nesplácených úvěrů činil 3,18%, což je nárůst o 1,09 procentního bodu oproti předchozímu roku, a pokles kvality úvěrů byl patrný. Zároveň se výrazně zvýšila celková výše úvěrů po splatnosti. Ke konci roku 2017 činil rozsah úvěrů po splatnosti Jiaohe Rural Commercial Bank 545 milionů juanů, což představuje nárůst o 176,61% od konce roku 2016.

  Na konci března 2018 se úvěry po splatnosti banky dále zvýšily na 6. 6,6 miliardy juanů. Pokud jde o pokrok Jiaohe Rural Commercial Bank při řešení problémových úvěrů, zavolal reportér z International Finance News do kanceláře banky, ale příslušná osoba uvedla, že vůdce tam nebyl. Poté, co reportér opustil své kontaktní údaje, od čas tisku, z banky nebyla přijata žádná odpověď.

  Provincie Jilin, kde se nachází venkovská obchodní banka Jiaohe, byla vždy oblastí s vysokou mírou selhání. Reportér zkontroloval nesplácené půjčky bankovních finančních institucí v provincii Jilin a zjistil, že míra nesplácení v Jiaohe Rural Commercial Bank byla stále nižší než průměrná úroveň bankovních institucí v provincii Jilin.

  V roce 2017 vykazoval poměr nesplácených úvěrů bankovních finančních institucí v provincii Jilin nepřetržitý vzestupný trend, a to z 4,09% na konci prvního čtvrtletí na 4,31% na konci čtvrtého čtvrtletí.

  Poměr kapitálové přiměřenosti “Údaje „červeného světla“ ukazují, že Jiaohe Rural Commercial Bank byla dříve známá jako Jiaohe Rural Credit Cooperatives.

  V prosinci 2012 byla formálně restrukturalizována na venkovskou komerční banku. Ke konci března 2018 měla banka základní kapitál 501 milionů juanů. Poměr základní kapitálové přiměřenosti Jiaohe Rural Commercial Bank a kapitálová přiměřenost Tier 1 však nadále klesá. KonkrétněV letech 2016, 2017 a v prvním čtvrtletí roku 2018 činil poměr kapitálové přiměřenosti banky 12,05%, 10% a 10,14%; základní kapitálová přiměřenost prvního stupně byla 10,92%, 5,16% a 5,12%; kapitálová přiměřenost prvního stupně Bylo to 10,92%, 5,16% a 5,12%.

  Podle regulačních ukazatelů stanovených „Čínskou bankovní regulační komisí“ „Opatření pro správu kapitálu komerční banky (zkušební verze)“Minimální požadavky na kapitálovou přiměřenost Tier 1 jsou 8%, 6% a 5%. Poměr kapitálové přiměřenosti Tier 1 Jiaohe Rural Commercial Bank byl proto nižší než minimální kapitálový požadavek a základní kapitálová přiměřenost Tier 1 se blíží minimálnímu kapitálovému požadavku. Zpráva o ratingu navíc poukázala na to, že vzhledem k nejistotě návratnosti investic pohledávekRozsah rizikově vážených aktiv se v omezené míře zmenšil a banka čelí většímu tlaku na doplnění kapitálu.

  Zatím neexistuje jasný plán doplňování kapitálu.

(Reportér pro mezinárodní finanční zprávy, fanoušek Jiahui), odpovědný redaktor: Yang Qun Hot doporučení Odložte nejnovější finanční informace a videa na veřejný účet Sina Finance 24 hodin denně, další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód a sledujte.