Společnost

Xinjiang se snaží položit pevný základ pro bilingvní vzdělávání

souhrn

□ Reportér Yaxin.com Zhang Xuehong Předškolní vzdělávání a základní vzdělávání jsou základem rozvoje vzdělávání. S neustálým rozvojem bilingvního vzdělávání v našem okrese bylo bilingvní vzdělávání plně implementováno od začátku dítěte. Na konci loňského roku navrhl autonomní region plně popularizovat tříleté bezplatné bilingvní vzdělávání ve venkovských oblastech a výstavba venkovských bilingvních mateřských škol je zárukou infrastruktury k dosažení tohoto cíle.5. června reportér z autonomní oblasti

Xinjiang se snaží položit pevný základ pro bilingvní vzdělávání

Xinjiang se snaží položit pevný základ pro bilingvní vzdělávání-0

 □ Reportér Yaxin.

Xinjiang se snaží položit pevný základ pro bilingvní vzdělávání-1

 com Zhang Xuehong Předškolní vzdělávání a základní vzdělávání jsou základem rozvoje vzdělávání. S neustálým rozvojem bilingvního vzdělávání v našem okrese bylo bilingvní vzdělávání plně implementováno od začátku dítěte. Na konci loňského roku navrhl autonomní region plně popularizovat tříleté bezplatné bilingvní vzdělávání ve venkovských oblastech a výstavba venkovských bilingvních mateřských škol je zárukou infrastruktury k dosažení tohoto cíle. 5.

Xinjiang se snaží položit pevný základ pro bilingvní vzdělávání-2

  června se reportér z odboru školství v autonomní oblasti dozvěděl, že 3682 venkovských dvojjazyčných mateřských škol plánovaných na letošní rok rychle postupuje a jejich úplné otevření je naplánováno na konec srpna.

Xinjiang se snaží položit pevný základ pro bilingvní vzdělávání-3

  Nyní všechny části Sin-ťiangu, zejména čtyři prefektury v jižním Sin-ťiangu, mohou vidět horkou scénu výstavby venkovských dvojjazyčných mateřských škol. Všechny státy současně aktivně přijímají učitele do nově vybudovaných dvojjazyčných mateřských škol.

Xinjiang se snaží položit pevný základ pro bilingvní vzdělávání-4

 Dvojjazyčné vzdělávání Počínaje dítětem Dvojjazyčné vzdělávání bylo vždy hlavní prioritou rozvoje vzdělávání v Sin-ťiangu. V současné době má rozvoj dvojjazyčného vzdělávání v Sin-ťiangu velké úspěchy a menšinová národnost mateřských škol a střední a základní školy v Sin-ťiangu bilingvní vzdělání. Počet studentů v Hemin Kaohan dosáhl 2 249 300, což představuje 77,38% počtu studentů etnických menšin. Počet studentů bilingvního vzdělávání se ve srovnání s rokem 2010 zvýšil o 1,05 milionu.

Xinjiang se snaží položit pevný základ pro bilingvní vzdělávání-5

 V našem regionu je rozvoj bilingvního vzdělávání zaměřen na jižní Sin-ťiang.

Xinjiang se snaží položit pevný základ pro bilingvní vzdělávání-6

  Na konci loňského roku bylo podle rozmístění autonomního regionu po celém Sin-ťiangu nově vybudováno 5 500 venkovských pohotovostních mateřských škol, což si uvědomilo „plný příjem“ pro děti ve věku od 4 do 6 let. Na konci listopadu loňského roku vydaly obecní úřad stranického výboru autonomního regionu a generální úřad lidové vlády autonomního regionu společně stanoviska k podpoře tříletého bezplatného dvojjazyčného vzdělávání ve venkovských oblastech v autonomním regionu. .

Xinjiang se snaží položit pevný základ pro bilingvní vzdělávání-7

 Plně to ukazuje odhodlání našeho okresu začít od dítěte položit pevný základ pro bilingvní vzdělávání. Vzdělání je největším živobytím lidí.

  Bezplatné dvojjazyčné vzdělávání po tři roky před školou ve venkovských oblastech rozesmálo děti i rodiče. Ailapati Nuerahmati z primární třídy dvojjazyčné mateřské školy v Luoke Township Center v okrese Yecheng v Kašgaru, zejména rád chodí do školky.

 Je jedním z dětí, které těží z podpory tříletého bezplatného bilingvního vzdělávání ve venkovských oblastech v autonomním regionu. V listopadu loňského roku, od doby, kdy jsem vstoupila do mateřské školy, byla Elapati každý měsíc ve třídě dítě na plný úvazek. Nyní se Elapati naučila zpívat národní hymnu v čínštině a umí zpívat „Moje dobrá matka“ a „The Five- Hvězdná červená vlajka je krásná „Když čekáte na písničky, můžete vyprávět příběhy v čínštině. Večer 1.

  června byl v televizi Xinjiang vysílán bilingvní vzdělávací program „Zpráva vlasti“, který byl sponzorován oddělením propagandy Straníckého výboru autonomní oblasti a školským oddělením autonomní oblasti.

  bilingvní talenty dětí všech etnických skupin a inspirovaly celé Sin-ťiang. Všechny lokality energicky podporují důvěru bilingvního vzdělávání.

  Nová mateřská škola nese naději, že výstavba venkovského bilingvního projektu mateřské školky v jižním Sin-ťiangu postupuje nejrychleji v okrese Megaiti v Kašgaru. Sheng Dadong, tajemník výboru strany a zástupce ředitele vzdělávacího systému v okrese Megaiti, uvedl: „38 venkovských dvojjazyčných mateřských škol, které jsme letos postavili, zrekonstruovali a rozšířili, bylo dokončeno koncem května a vstoupilo do fáze renovace .

  V kraji je 71 škol, které splňují předškolní potřeby všech dětí ve věku od 4 do 6 let v kraji a vyplňují „zadejte vše, co byste měli“cíl.

  „Okres Moyu v prefektuře Hotan letos postaví 207 venkovských dvojjazyčných mateřských škol.

  Cílem kraje je dokončit přijetí dokončení projektu do 25. června a uvést jej do provozu před 10.

  srpnem. Když začne nový semestr, kraj má 63 200 venkovských škol - děti ve věku. Začne skvělý čas ve školce.

  Nově postavená dvojjazyčná školka ve vesnici Yukaxrimu ve městě Tumuxiuke v okrese Wensu v prefektuře Aksu právě uzavřela střechu.

 Tato dvojjazyčná mateřská škola je vedle výboru obce. Vesničan Turakiz Alimas řekl: "Moje dítě studuje v pohotovostní mateřské škole ve vesnici.

  Každý den, co pošlu své dítě do mateřské školy, musím se podívat na nově vybudovanou mateřskou školu a poslouchat ji.

 " „Říká se, že děti budou moci letos na podzim studovat v nové mateřské škole a naše rodina je velmi šťastná. “ Moderní mateřské školy jsou nejkrásnějšími budovami v zemi. Je to také naděje vesničanů.

  Aby se zmírnil nedostatek bilingvních učitelů mateřských škol v jižním Sin-ťiangu, zahájila autonomní oblast v říjnu loňského roku práce na podpoře předškolního bilingvního vzdělávání v jižním Sin-ťiangu. 3000 kádrů z autonomní oblasti a různých prefektur, krajů a měst šlo na venkov dvojjazyčné mateřské školy v jižním Sin-ťiangu na podporu výuky.

  Podpůrné výukové kádry vnesly do předškolního bilingvního vzdělávání ve čtyřech státech jižního Sin-ťiangu velkou vitalitu.

 Kromě výuky pro děti kádry na podporu výuky přinesly také nové nápady a koncepty a aktivně kontaktovaly rodiče při účasti na hodinách s cílem podpořit národní jednotu.

  V polovině května zahájil autonomní region v roce 2017 veřejný nábor učitelů základních, středních a mateřských škol z veřejnosti. Letos náš okres přijal 22 900 učitelů základních, středních a mateřských škol po celé zemi, včetně 9291 učitelů předškolního věku.

 Při tomto náboru představoval náborový plán čtyř prefektur ve středním a jižním Sin-ťiangu 65% celkového plánu a náborový plán pro školy pod městskými obcemi představoval 70% celkového plánu. Z počtu náborů učitelů a přidělování pracovních míst je patrné, že se autonomní region snaží vyřešit problém nedostatku dvojjazyčných učitelů mateřských škol v jižním Sin-ťiangu. Kromě jednotného náboru autonomních regionů se iniciativy k řešení složitých problémů a aktivního získávání finančních prostředků na nábor učitelů chopily také různé prefektury, okresy a města. Okres Shache, prefektura Kashgar, plánuje letos investovat 350 milionů juanů do náboru 3 000 učitelů mateřských škol a 3 000 pracovníků péče o děti, aby se setkali s personálním obsazením učitelů pro otevření nového parku letos na podzim.

  „Vysokoškolský plat na stáži je 6065 juanů!“ Na konci května na veletrhu pracovních míst na univerzitě Xinjiang Agricultural University obklopovala náborová kancelář vzdělávacího úřadu okresu Shache mnoho studentů a vysoce placený nábor byl pro absolventy velmi atraktivní. Cai Xiumei, tajemník pracovního výboru pro vzdělávání v okrese Shache a zástupce ředitele vzdělávacího úřadu, řekl: „Od jara náš kraj vyslal náborový tým na vysoké školy a univerzity v pěti severozápadních provinciích a regionech, Chongqing City a dalších místa. Připojilo se k nám více než 2 500 absolventů vysokých škol na pevnině.

  Bylo dosaženo náborových záměrů a přijmeme 500 učitelů mateřských škol z vysokých škol a univerzit v Sin-ťiangu. Tato práce pokračuje. „Pilné pěstování semen jistě přinese skvělé výsledky.

  Díky úsilí všech stran dosáhne předškolní bilingvní vzdělávání v našem okrese letos rychlý rozvoj a projekt vzdělávání prospěšný lidem bude přínosem pro více dětí a rodin.

.